Neohodnoceno

SALMING Race 7 Shoe Women Forged Iron/Poppy Red

Dámské silniční běžecké boty Salming Race 7 jsou čistokrevné závodky. Minimum tlumení, karbonový plát v podrážce a extrémně nízká váha jsou těmi klíčovými vlastnostmi, které tento model předurčují k překonávání osobních rekordů.
Varianta
Na dotaz (5 ks) Na dotaz (1 ks) Zvolte variantu
Kód: 19R_1RW-1016-035 19R_1RW-1016-075 Zvolte variantu
Značka: Salming
3 199 Kč –70 % 949 Kč
Kategorie: Silniční běžecké boty
Barva: červená
Dle pohlaví: ženy
Drop: 5 mm
Hmotnost: 140g (US 7,5)
Kampaně: Výprodej - sleva 50 % a více
Kolekce: 2020
Modelová řada: Race
Profil podrážky: 16 mm - 11 mm
Typ běžecké boty: silniční závodní
Typ boty: běžecká obuv
Typ povrchu: silnice - zpevněný povrch
SALMING Race 7 Shoe Women Forged Iron/Poppy Red
3 199 Kč –70 %

Modely z kategorie Salming Race jsou již po mnoho let pro spoustu běžců tou nejoblíbenější variantou pro závody do půlmaratonské vzdálenosti. Boty nemají žádné přebytečné prvky, a jejich konstrukce je naopak postavena pro maximální efektivitu každého kroku.

To, co každého běžce zaujme hned, jakmile Salming Race 7 vezme poprvé do ruky, je extrémně nízká váha. Pouhých 176g v nejběžnější pánské velikosti je skutečně váha, kterou na nohách prakticky neucítíte. Velkou měrou se na ní podílí zejména velmi jednoduchý, tenký a elastický svršek, který nohu ideálně obepíná a drží ji stabilní.

Směrem k co nejnižší cílové váze modelu Race 7 míří i konstrukce mezipodešve a podrážky modelu Race 7. Tlumení bot obstarává pouze poměrně tenká vrstva speciálně vyvinuté pěnová směsi Salming RunLite™, která je ve své střední části obohacena o karbonový plát. Ve výsledku toto řešení pohlcuje minimum energie při dopadu, a naopak nabízí úžasně aktivní odraz.Na silnice či dráhu

Veškeré vlastnosti modelu Salming Race 7 jsou nastavené pro rychlé silniční běhy, a přesně na tomto povrchu model Race nejlépe funguje. Pro atlety a zkušenější běžce však model Race 7 může být i vítanou alternativou klasických běžeckých treter v případě tréninků a závodů na dráze.

Pro zkušené závodníky

Model Race 7 je velmi agresivní bota, která nic neodpustí. Velmi pečlivě tak doporučujeme, aby ji do svého běžeckého botníku zařadili opravdu jen zkušenější běžci, s perfektně zvládnutou běžeckou technikou.

To nejlepší pro váš závodní den

Model Race 7 skutečně není tréninkovou botou na každodenní běhání. I vzhledem k parametru jejich odolnosti, doporučujeme tuto botu využívat nejlépe jen ve chvíli, kdy je pro vás rychlost vašeho běhu tím nejdůležitějším.

Konstrukce boty a použité technologie

Svršek boty

V jednoduchosti je krása

Kompletní konstrukce svršku modelu Race 7 je postavena na dvou faktorech – minimální váze a maximální efektivitě. Jednovrstvá bezešvá konstrukce nabízí přesně tolik pohodlí a stability chodidel, kolik je pro rychlé závody do půlmaratonských vzdáleností potřeba.

Race 7 1-layer svršek

Chodidlo drží na svém místě

Heel cup – patní košíček je u našich bot vyvinut tak, aby nezvyšoval váhu bot a nenarušoval celkový pocit pohodlí v botě, ale zároveň plnil svou funkci, kterou je stabilizovat a fixovat chodidlo v botě.

Race 7 Heel cup

Mezipodešev - tlumení boty

Ve jménu rychlosti

Tlumící vrstva Salming RunLite™ je tvořena vysoce odolnou vstřikovanou EVA pěnou, která při extrémně nízké váze umožňuje maximální návratnost energie. I díky tomu, že tlumící vrstva patří mezi ty tenčí, tak určitě není její hlavní doménou pohodlnost. Naproti tomu nabízí perfektní cit pro povrch a absolutní přesnost v každém kroku.

Race 7 RunLite

Efektivita v každém kroku

Karbonová torzní jednotka Torsion Efficiency Unit™ je součástí střední části mezipodešve modelu Race 7. Mezi její hlavní úkoly patří citlivě podporovat stabilitu, a hlavně maximálně podpořit efektivitu v každém odrazu.

Race 7 torzní jednotka

Podešev - podrážka boty

Pohodlí při dopadu, energie do odrazu

Technologie TGS 62/75° rozděluje podrážku bot na 2 části. První část – od paty k bříšku chodila – tvoří přibližně 62% plochy podrážky, a je konstruována s ohledy na maximální stabilitu a tlumení dopadů. Od druhé části – přední části podrážky – ji dělí tzv. baletní linka, která je podrážkou vedena po úhlem 75°. Toto rozdělení zajišťuje, že se bota ohýbá přesně v tom správném místě, aby stimulovala přirozené laterální a předozadní pochyby chodidel. Přední část boty je pak konstruována pro maximální efektivitu odrazu při běhu.

Race 7 TGS

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: